Discgolf v Hostivařském lesoparku

sport a volný čas

access_time 08. června 2021 person petr.havlicek
  • Úprava návrhu
  • Kontrola návrhu
  • Přijatý návrh
  • Kontrola proveditelnosti
  • Návrh k hlasování
  • Ukončené hlasování
  • K realizaci
  • Návrh vyřazen
  • Návrh zrealizován

Popis projektu

Cílem je vybudovat v Hostivařském lesoparku 6 košů na discgolf. Discgolf je nenáročný sport, který lze provozovat celoročně a v jakémkoliv věku, kdy stačí zakoupit pouze disk (frisbee). Pozitivním přínosem projektu je, že lidem v lesoparku přibude další volnočasová a sportovní aktivita, která zároveň nekumuluje lidi na jednom místě. Koše budou rozmístěny na různých místech a tak se se dá hra spojit s příjemnou procházkou. Realizace vyžaduje jen drobné úpravy (rozsahem na úrovni instalace laviček).

Ilustrační obrázek


Odůvodnění návrhu

Doba během koronaviru ukázala, že je třeba mít možnost dostupného volnočasového a sportovního vyžití v přírodě. Populární jsou např. venkovní posilovny, ale právě i discgolf. Výhodou discgolfového hřiště je, že neakumuluje lidi na jednom místě, čímž méně zatěžuje životní prostředí, ale zároveň může roprostřít návštěvníky do méně navštěvovaných lokalit lesoparku.

Současný stav

V současné době není žádné discgolfové hřiště na Praze 15. Obecně v Praze jich není mnoho. Jeho vybudování by diverzifikovalo možnosti sportovních a volnočasových aktivit pro občany na území Prahy 15.

Zamýšlený stav

Discgolfové hřiště mohou využívat obyvatelé Prahy 15 a okolí, školy v rámci tělesné výchovy a turisté. Občanům tak přibude další možnost volnočasového vyžití na území Prahy 15. Discgolf je díky fyzické nenáročnosti určen všem věkovým skupinám.

Umístění návrhu nebo parcelní čísla pozemků, kterých se návrh týká (povinné)

Jednotlivé koše by byly umístěné na území Hostivařského lesoparku dle preferencí a možností městské části a vyplývající z projektové dokumentace.

Přílohy návrhu

NázevÚpravy

Předpokládané náklady (povinné)

DruhPopisPočet jednotekJednotková cenaCelková cena
PřípravaCena projektové dokumentace115,00015,000
RealizaceZřízení hřiště (jednotlivých košů)612,65075,900

Celková částka : 90,900 Kč + rezerva 10% = 99,990

Jména a příjmení navrhovatele

Petr Havlíček

Lokalita

place K Obecním Hájovnám 15, 102 00 Praha 15, Česko

Časová osa

Návrh vyřazen
Projekt byl uložen a publikován 08. června 2021 uživatelem petr.havlicek
Návrh vyřazen
Návrh vyřazen : Hostivařský lesopark pozemky nejsou svěřené správě MČ, návrh nesplňuje schválená pravidla participativního projektu. 25. května 2021 uživatelem Elena Klimendová
Kontrola návrhu
Změna stavu navrhovatelem 19. května 2021 uživatelem petr.havlicek